Boží myšlenky nejsou naše myšlenky

Boží myšlenky nejsou naše myšlenky

Vždyť moje myšlení nejsou myšlení vaše, ani vaše cesty nejsou cesty mé, je Hospodinův výrok. (Izajáš 55,8)

Jednou za mnou přišel náš syn David, který vede naši službu světové misie, a prosil mne o radu, koho zaměstnat na volné pracovní místo. Cítil, že Bůh chce, aby tuto práci dal někomu, koho by si přirozeně nevybral. Snažil se nabídnout místo některému z několika zdánlivě kvalifikovaných lidí, ale všichni práci odmítli. Řekl mi: „Vypadá to, že Bůh chce vybrat někoho, koho bych si sám nikdy nevybral.“

V dnešním verši Bůh říká: „Vždyť moje myšlení nejsou myšlení vaše, ani vaše cesty nejsou cesty mé, je Hospodinův výrok.“ (Izajáš 55,8) Člověk, jehož Bůh položil Davidovi na srdce, byl jediný, kdo měl o práci skutečný zájem. Pochopili jsme, že je to další příklad toho, jak k nám Bůh mluví prostřednictvím otevřených a zavřených dveří. Bůh někdy určitou práci nebo úkol nesvěří tomu nejkvalifikovanějšímu člověku. Často je totiž postoj srdce mnohem důležitější než zkušenosti nebo kvalifikace, obzvláště pokud jde o službu.

Objevila jsem, že věci, které Bůh dělá, mohou někdy vypadat nelogicky nebo nezapadají do našich úvah. Naše mysl někdy nechápe způsob, jakým nás Bůh vede. Jeho myšlenky totiž zcela převyšují myšlenky naše. A všechny jeho cesty jsou správné a jisté.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nech se vést Duchem, a ne svou hlavou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon