Boží slovo osvobozuje

Boží slovo osvobozuje

Proto odložte veškerou nečistotu a přemíru špatnosti a v tichosti přijměte zaseté slovo, které má moc zachránit vaše duše. (Jakub 1,21)

Nejmocnějším a nejefektivnějším nástrojem k dosažení skutečné a trvalé proměny v našich životech je Boží slovo. Právě ono nás přibližuje k Bohu a udržuje v jeho blízkosti.

Ďábel se tě bude vždy snažit oklamat a bude ti namlouvat různé věci o tobě a tvé situaci, které jsou v rozporu s Písmem. Dokud budeme věřit lžím, budeme frustrovaní, nešťastní a bezmocní. Když ale dovolíme, aby Boží slovo, které je pravda, tyto lži odhalilo, pak nás tato pravda osvobodí.

Jen Boží slovo má tuto moc a jenom Bůh nás může změnit. Boží slovo odhaluje špatné motivy, špatné myšlenky a špatná slova. Pravda nás může osvobodit od viny, sebeodmítnutí, odsouzení, sebenenávisti, skutků těla a každé lži, které jsme uvěřili a přijali ji do svého života. Bůh nás chce osvobodit, abychom se mohli radovat ze života, který nám dal.

Meč v pochvě není k ničemu. Někdo ho musí vzít do ruky a správně používat. Boží slovo je mečem věřícího. Učíme se ho ovládat tím, že ho denně používáme, ukládáme si ho do srdce a vyznáváme svými ústy. Věřící, který to dělá, bude plný moci a dokáže vykonat velké věci pro Boží království.


Studium Božího slova je hlavní způsob, jak se přiblížit k Bohu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon