Buď blízko Bohu

Buď blízko Bohu

Ale nyní v Kristu Ježíši vy, kteří jste byli kdysi daleko, stali jste se blízkými v krvi Kristově. (Efezským 2,13)

Kdysi jsem byla tím, čemu říkám „náboženský věřící“. Byla to doba, kdy jsem se k Bohu obracela jen v zoufalých situacích, když jsem měla vážný problém a nemohla jsem najít řešení. Také jsem se tehdy občas modlila, ale jenom proto, že jsem to brala jako svou „náboženskou“ povinnost.

Pak jsem poznala, že být věřícím znamená mít vztah s Bohem. Zjistila jsem, že ve mně žije Duch svatý, který je mým Utěšitelem, Učitelem, Přítelem a Pomocníkem. Došlo mi, že potřebuji pomoc úplně se vším, od úpravy účesu, přes úspěšné hraní bowlingu, vybrání správného dárku pro kamarádku až po rozhodování a řešení komplikovaných situací a vážných životních problémů.

Když jsem to pochopila a uvědomila si, že Ježíš nezemřel proto, aby nám dal nové náboženství, ale proto, aby nás přivedl do hlubokého osobního vztahu s Bohem, přestala jsem být „náboženskou věřící“ a vstoupila jsem s Bohem do hlubšího vztahu. Moje víra již nebyla založena na tom, co jsem považovala za své dobré skutky, ale na tom, co pro mě udělal Ježíš. Poznala jsem, že Boží milosrdenství a dobrota mi otevřely cestu k blízkému vztahu s Bohem. On mi nabízí pomoc v každé životní oblasti, mluví ke mně a mohu s ním mít intimní společenství.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nebuď náboženský, usiluj o vztah s Bohem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon