Bůh chce být zapojen do všeho

Bůh chce být zapojen do všeho

Neboť všichni ti, kdo jsou vedeni Duchem Božím, jsou Boží synové. (Římanům 8,14)

Abys mohl být veden Duchem svatým, musíš mu umožnit, aby se podílel na každém tvém rozhodnutí, a to jak významném, tak i menším. Duch svatý nás vede pokojem a moudrostí a také Božím slovem. Promlouvá k našemu srdci tichým a něžným hlasem, nebo způsobem, který často nazýváme „vnitřní svědectví“. Jestli chceš být veden Duchem svatým, musíš se naučit následovat toto vnitřní svědectví a rychle reagovat.

Například se může stát, že s někým hovoříš a začneš se uvnitř cítit nepříjemně. Možná ti Duch svatý dává najevo, že máš obrátit rozhovor jiným směrem nebo být zticha. Pokud se cítíš nepříjemně, když se chystáš něco koupit, měl bys počkat a nejprve zjistit, proč se tak cítíš. Možná tu věc nepotřebuješ, nebo ji můžeš najít někde jinde ve výprodeji, nebo jde možná jen o špatné načasování. Nemusíme vždy vědět „proč“. Náš úkol je prostě jen poslechnout.

Pamatuji si, že jsem kdysi navštívila jeden obchod s obuví. Vybrala jsem si několik párů bot, které jsem si chtěla vyzkoušet, najednou jsem se ale začala cítit velmi nepříjemně. Tento nepříjemný pocit se stupňoval, dokud jsem neuslyšela hlas Duha svatého, který mi jednoduše řekl: „Odejdi z tohoto obchodu.“ Řekla jsem Davovi, že musíme jít pryč, a odešli jsme. Nikdy jsem se nedozvěděla proč, a ani to nepotřebuji vědět. Možná mě Bůh zachránil před nějakou újmou, která se ke mně blížila, nebo byli lidé v obchodě zapleteni do něčeho nekalého. Možná to byla jen zkouška mé poslušnosti. Jak už jsem zmínila, nemusíme vždy vědět, proč nás Bůh vede určitým způsobem. Naším úkolem je prostě jen poslechnout jeho hlas.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nejlepším způsobem, jak vzdát Bohu čest, je, vždy ho okamžitě poslechnout.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon