Bůh k tobě mluví a koriguje tě

Bůh k tobě mluví a koriguje tě

… neboť koho Pán miluje, toho vychovává, a švihá každého, koho přijímá za syna. (Židům 12,6)

Každý z nás čas od času potřebuje nějaké napomenutí. Věřím, že k nám Bůh chce mluvit a korigovat nás přímo. Teprve pokud ho neposlechneme, bude se k nám snažit promluvit prostřednictvím druhých lidí. Napomenutí je jednou z nejobtížnějších věcí, které někdy musíme přijmout. Těžké je zejména tehdy, když přichází prostřednictvím druhých. Proto Bůh dává přednost tomu, aby nám pomohl vyřešit takové záležitosti v soukromí. Pokud mu ale nedovolíme, aby nás korigoval přímo, nebo jeho napomenutí nechceme přijmout, bude se snažit napravit nás způsobem, který již nebude tak diskrétní.

Kdysi jsme sloužili v cizí zemi. Byli jsme v restauraci a já jsem se snažila číšníkovi vysvětlit, co si chci objednat k jídlu. On ale neuměl moc anglicky a já jsem jeho jazyk už vůbec neuměla. V mém postoji a tónu hlasu se brzy projevila frustrace. Chovala jsem se nepěkně před lidmi, kteří věděli, že jsem přijela, abych v té zemi sloužila, a můj příklad pro ně byl jistě důležitý. Věděla jsem, že jsem se nechovala správně, Bůh mi to ale chtěl ještě zdůraznit. Takže když jsme se s Davem vrátili do hotelového pokoje, Dave zmínil tento incident a řekl, že jsem nebyla dobrým příkladem.

Ačkoli jsem věděla, že má pravdu, a nepochybovala jsem, že si ho Bůh používá, aby mi ukázal, jak důležité je mé chování, zachtělo se mi připomenout mu, že v minulosti tutéž chybu dělal i on. Kdybych to bývala udělala a nepřijala toto napomenutí, musel by Bůh se mnou jednat jiným způsobem, který by možná byl ještě nepříjemnější a bolestivější. Začni se proto modlit a pros Boha, aby ti pomohl přijmout jeho napomenutí, umožnil ti rozpoznat, kdy tě koriguje prostřednictvím ostatních lidí, a dal ti prožít jistotu, že je to vždy ke tvému dobru.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nevzpírej se Božímu napomínání.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon