Bůh nikdy nepřijde pozdě

Bůh nikdy nepřijde pozdě

V činění dobra neochabujme; nezemdlíme-li, budeme ve svůj čas žnout. (Galatským 6,9)

Mnoho lidí si myslí, že jen proto, že byli nuceni na něco čekat, jsou trpěliví. Trpělivost je ale víc než čekání. Trpělivost znamená udržet si v procesu čekání dobrý, pozitivní a radostný postoj. Je to ovoce Ducha, které dozrává v životě věřících, kteří bez ohledu na okolnosti zůstávají podřízeni Bohu. Trpělivý člověk zůstane vždy klidný a očekává, že se o něj nebeský Otec postará.

Často si přejeme, aby se Boží plán v našem životě uskutečnil hned teď. Ale dokonalé Boží dílo vyžaduje čas, a proto potřebujeme být trpěliví. Bůh nepracuje podle našeho časového plánu. My možná spěcháme, on ale ne. Vezme si čas, aby věci udělal důkladně. Své mistrovské dílo činí promyšleně, pečlivě a s přesností.

Jsme Božím mistrovským dílem (viz Efezským 2,10). On je Tvůrce a vytváří v našem životě něco krásného. Boží načasování se zdá být jeho malým tajemstvím. V Bibli nám Bůh slibuje, že nikdy nepřijde pozdě. Zjistila jsem ale, že obvykle nepřichází ani příliš brzy. Bez ohledu na to, co děláš, Boha nemůžeš uspěchat. Takže ti doporučuji, aby sis to čekání užil.


Raduj se na cestě, po níž kráčíš směrem ke svému cíli.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon