Bůh odpouští

Bůh odpouští

Ani já nezadržím svá ústa, promluvím v tísni svého ducha, přemýšlet budu v hořkosti své duše. (Jób 7,11)

Mnoho lidí má stejně jako Jób problémy s tím, že ze svých problémů obviňují Boha. Zlobí se na Boha! Ti, kteří tento pocit nikdy nezažili, tomu nemusejí rozumět. Ale ti, kdo to zažili, vědí, jaké to je, pociťovat nepřátelství k Bohu, když mu vyčítají, že jim nedal něco důležitého pro jejich život. Věci nešly podle plánu. Věří, že Bůh mohl věci změnit, kdyby chtěl, protože to ale neudělal, jsou zklamaní a viní ho ze své situace.

Pokud si zachováváš takový postoj, musíš vědět, že nemůžeš mít blízké přátelství s někým, na koho jsi naštvaný. Bůh je ten, kdo ti může pomoct, proto je jediným řešením zbavit se hněvu. Když jsi zklamán životem, utíkej k Bohu, a ne od něho!

Často si myslíme, že kdybychom věděli, proč se nám určité věci staly, byli bychom spokojení. Věřím, že Bůh nám říká jen to, co opravdu potřebujeme vědět, co jsme připraveni zvládnout a co nám neublíží, ale naopak pomůže. S Boží pomocí můžeme všechny tyto věci překonat a nesnažit se na všechno v životě přijít.


Musí nastat čas, kdy přestaneme žít minulostí a stále znovu se ptát „proč?“. Místo toho můžeme dovolit Bohu, aby naše jizvy proměnil v něco, co pro nás bude požehnáním.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon