Bůh ti rozumí

Bůh ti rozumí

… nikdo nechce porozumět, Bůh nikomu nechybí. Římanům 3,11, B21

Každý, kdo se rozhodne následovat Boha, zažije chvíle, kdy mu ostatní lidé, kteří tuto zkušenost neudělali, prostě nebudou rozumět. Nevěřící lidé nechápou věřící!

Když se plně odevzdáme Bohu, vždy se najde někdo, kdo nebude vědět, co si o nás má myslet. Ani o Ježíši lidé nevěděli, co si mají myslet. Nikdo ho skutečně nechápal. Lidé nerozuměli jeho životnímu povolání, dokonce ani jeho rodina.

Když neříkáme nebo neděláme to, co říkají a dělají jiní lidé, protože jsme se rozhodli následovat Boha, a ne svět, můžeme být nepochopeni nebo odmítnuti. Když se to stane, může to bolet, ale vždy si pamatuj, že Ježíš tě nikdy neodmítne. A to je to, na čem opravdu záleží.

Tvoje poslušnost Bohu může znamenat, že nezapadneš do systému, který vládne kolem tebe. Někdy můžeš mít pocit, že někam nezapadáš, v takových chvílích si ale pamatuj, že Bůh odmění tvou věrnost. Miluje tě, a když se tě někdo zeptá: „Co je s tebou?“, utěší tě slovy: „S tebou je vše v pořádku. Jsi můj, a jsem na tebe pyšný.“


Rozhodni se být na Boží straně a dělat to, co Bůh říká, i když ti nikdo nerozumí a nepodporuje tě. Ježíš ti rozumí, a to stačí.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon