Čekají tě dobré věci

Čekají tě dobré věci

Nato jsem vám řekl: Nemějte strach a nebojte se jich. Hospodin, váš Bůh, který jde před vámi, on bude bojovat za vás, stejně jako jednal s vámi před vašima očima v Egyptě… (Deuteronomium 1,29–30)

Vstupuješ do každého dne s duchem radosti a očekáváš dobré věcí, které přijdou, nebo se každé ráno probouzíš ve stavu strachu? Člověk může mít obavy z chození do práce, řízení auta v městském provozu, uklízení domova nebo jednání s obtížnými lidmi. Obavy jsou subtilní formou strachu, kterou ďábel používá, aby nám ukradl radost a zabránil nám užívat si život. Brání nám tak, abychom chodili v Boží vůli, uskutečňovali Boží plány a přijímali jeho požehnání.

Strach na nás aktivně útočí, a pasivitou se s ním vypořádat nemůžeme. Pokud dovolíš negativním pocitům a myšlenkám, aby vstoupily do tvé mysli, ukradnou ti radost a pokoj. Ty však můžeš důvěřovat Bohu, že ti pomůže se vším, co potřebuješ udělat. Když přijmeš jeho milost, poznáš, že to, čeho ses obával, nakonec nebylo tak hrozné. Můžeš se rozhodnout věřit, že Ježíš jde před tebou a připravuje ti cestu. Když se nějaká věc zdá být obtížná nebo nepříjemná, nezačínej se jí děsit. Jestli to tak jako tak musíš udělat, raději si to zkus užít!

Jako křesťané můžeme prožívat radost i v nepříjemných situacích, protože Boží přítomnost je s námi. S Bohem si můžeme užívat život i uprostřed nepříznivých a obtížných podmínek. Naše radost pochází od Toho, který žije uvnitř nás, a není závislá na tom, co se děje kolem nás.


Pokud se na to zaměříš, můžeš si užívat vše, co v životě děláš. Bůh se o tebe postará všude, kam tě povede. 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon