Červené světlo, zelené světlo

Červené světlo, zelené světlo

Nyní však jsme byli zproštěni Zákona, když jsme zemřeli tomu, čím jsme byli pevně drženi, takže sloužíme v novotě Ducha, a ne ve zvetšelosti litery. (Římanům 7,6)

V životě jsem zažila chvíle, kdy jsem se necítila šťastná, přestože jsem byla křesťanka a dělala jsem vše, co jsem považovala za povinnost dobrého křesťana. Dnes vím, že jedním z hlavních důvodů, proč jsem nebyla šťastná, bylo, že jsem jen velmi málo věděla o svém vnitřním životě. Nevěděla jsem, jak slyšet Boží hlas, který mě vnitřně vedl mocí Ducha svatého, a jak ho poslechnout, když mi ukazoval, abych dělala nebo nedělala určité věci.

Nyní však ve mně Duch svatý působí podobně jako dopravní policista. Když dělám správné věci, dostanu od něho zelenou, a když dělám věci nesprávné, dostanu červenou. Pokud jdu někam, kde mě čekají potíže, já však jsem plně odhodlána tím směrem pokračovat, dává mi varovný signál.

Čím více se zastavujeme a ptáme se Boha na jeho pokyny, tím citlivějšími se stáváme. Učíme se vnímat vnitřní signály, které nám dává Duch svatý. On k nám mluví tichým, něžným hlasem, nebo způsobem, jemuž říkám „vědění“. Nauč se věnovat pozornost jemným signálům Ducha svatého ve svém nitru, stejně jako věnuješ pozornost červeným a zeleným signálům semaforu. Pokud máš zelenou, pokračuj v cestě, a pokud svítí červená, zastav se!


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Když jsi na novém území, použij Boží navigaci.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon