Duch pravdy

Duch pravdy

Když však přijde On, Duch Pravdy, uvede vás do veškeré pravdy, neboť nebude mluvit sám ze sebe, ale bude mluvit to, co uslyší; oznámí vám i to, co má přijít. (Jan 16,13)

Kdysi jsem bývala velmi nešťastná a měla jsem v životě mnoho problémů. Dlouhé roky jsem však za svou situaci obviňovala jiné lidi nebo své okolnosti. Udržovat a rozvíjet dobré vztahy pro mě bylo těžké. Byla jsem přesvědčená, že všichni ostatní se potřebují změnit, abych s nimi mohla dobře vycházet. Opravdu mě nikdy nenapadlo, že ve skutečnousti jsem tou osobou, která způsobuje potíže, já.

Jednoho dne v roce 1976, když jsem se modlila, aby se můj manžel změnil, jsem uslyšela Ducha svatého, jak mluví k mému srdci. Byla jsem v šoku, když mi jemně ukazoval, jak moc jsem se mýlila, když jsem věřila, že problémy způsobují všichni ostatní lidé, jenom já ne. Tři dny mi Duch svatý zjevoval, jak těžké je se mnou vycházet, jak nemožné je mě udržet šťastnou a jak jsem kritická, sobecká, panovačná a manipulativní. A to byl jen začátek seznamu.

Čelit této pravdě bylo pro mě nesmírně obtížné. Díky milosti Ducha svatého jsem tím však vstoupila na cestu uzdravení a osvobození. Mnoho pravd, o nichž dnes vyučuji, jsem se naučila v té době. Satan je velký podvodník a otec lži, a pokud se mu podaří udržet nás v temnotě, pak nás může držet v otroctví a bídě. Čelit pravdě může být někdy bolestivé, pokud ale chceme zažívat pokrok a svobodu, je to životně důležité.

Jak Ježíš říká ve svém dnešním verši, Duch svatý je Duchem pravdy, promlouvá k nám a uvádí nás do veškeré pravdy.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Popros Ducha svatého, aby ti ukázal, ve kterých oblastech jsi pod vlivem nějakého klamu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon