Je tu pomoc

Je tu pomoc

A já požádám Otce a on vám dá jiného Zastánce, aby byl s vámi na věčnost… (Jan 14,16)

Mnozí lidé přijali Ježíše jako svého Spasitele a Pána a půjdou do nebe. Nikdy ale nevyužijí plnost Ducha svatého, která jim je k dispozici již na této zemi. Nezakusí skutečný úspěch, který jim Bůh chce dát. Jednoduše řečeno, jsou na cestě do nebe, ale tu cestu si neužijí.

Často hledíme na lidi, kteří mají bohatství, postavení a moc, a považujeme je za „úspěšné“. Jenomže mnohým z těch, kteří jsou považováni za úspěšné, stále chybí pokoj, radost, spokojenost a spousta dalších požehnání. Takoví lidé se nikdy nenaučili být plně závislí na moci Ducha svatého.

Lidé, kteří jsou soběstační, si často myslí, že závislost na Bohu je známkou slabosti. Pravdou však je, že pokud se v životě naučíš čerpat sílu od Ducha svatého, dokážeš mnohem víc, než když spoléháš na vlastní schopnosti.

Bůh nás stvořil tak, že máme jak silné stránky, tak i stránky slabé. Proto potřebujeme jeho pomoc. Víme, že nám chce pomoci, protože nám poslal nadpřirozeného Pomocníka, Ducha svatého, aby žil v nás.

Často se pachtíme a zápasíme úplně zbytečně, protože zapomínáme na pomoc, kterou máme k dispozici. Doporučuji ti, abys spoléhal na Boha a nežil z vlastní síly. Ať už čelíš čemukoli, nemusíš tím procházet sám.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Tvůj nejhorší den s Bohem vždycky bude lepší než tvůj nejlepší den bez něho. Duch svatý je tu, aby k tobě mluvil a pomohl ti se vším, co potřebuješ.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon