Ježíš je tvou skálou

Ježíš je tvou skálou

Neboť všechna Boží zaslíbení, kolik jich jen je, v něm jsou „ano“. Proto je také skrze něho řečeno „amen“ k slávě Bohu skrze nás. (2. Korintským 1,20)

Ježíš je na několika místech v Bibli označován jako Skála (viz například 1. Korintským 10,4). Apoštol Pavel nám říká, že máme být zakořeněni a budováni v Ježíši (viz Koloským 2,7).

Jestli jsou naše kořeny v Ježíši Kristu, jsme v dobré kondici. Pokud ale budeme zakořeněni v čemkoli jiném, máme velký problém.

Žádná osoba ani věc nikdy nebude tak pevná a spolehlivá jako Ježíš. To je důvod, proč je důležité ukazovat lidem Ježíše. Lidé jsou vždy náchylní k selhání. Ježíš Kristus ale ne. Proto vlož svou naději zcela a navždy jen v něho. Neskládej důvěru v člověka, okolnosti ani v nic a nikoho jiného.

Pokud nevkládáš svou naději a víru ve Skálu spásy, směřuješ ke zklamání, které vede k vyčerpanosti a zničení. Měli bychom mít tolik důvěry v Boží lásku k nám, že bez ohledu na to, co se proti nám postaví, budeme hluboko uvnitř vědět, že Bůh je s námi a nikdy nás nezklame!


Bez Ježíše Krista jsou naše schopnosti mizerné. Bez Boha jsme bezmocní; s ním ale pro nás nebude nic nemožného. 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon