Jezte Hutný Pokrm Božího Slova

Jezte hutný pokrm Božího slova

Pro dokonalé je však hutný pokrm, pro ty, kteří mají smysly návykem vycvičeny k rozsuzování dobrého a zlého. Židům 5,14

Když byly naše děti malé, velmi rády si pochutnávaly na banánech a broskvích. Když jsem jim nabídla lžíci hrášku, ozvalo se nesouhlasné zamručení. Přesto jsem vytrvala a nabídla jim jej znovu. Chvíli to trvalo, zanedlouho si však na chuť hrášku zvykly.

S mladými křesťany to bývá podobné. Když se začneme sytit Božím slovem, můžeme duchovně růst. Přestaneme žít tělesně a začneme činit Boží vůli.

Přísloví 4,18 říká: „Stezka spravedlivých je jako záře úsvitu, září víc a víc, až do bílého dne.“ Klíčová je vytrvalá chůze po stezce spravedlivých. Potřebujeme vytrvale milovat Boží slovo, studovat jej a naslouchat mu, jedině tak budeme moci být proměněni.

Už jste někdy projeli na oranžovou? Možná jste spěchali a říkali si: „To stihnu“. Pokud takto jezdíte pokaždé, dříve či později to skončí havárií. Stejné je to s Božím slovem.

Pokud pokračujeme ve věcech, o kterých víme, že nejsou správné, a doufáme, že nám to projde, můžeme přijít k úrazu. Boží slovo je zde pro naši ochranu.

V Židům 5,14 čteme: „Pro dokonalé je však hutný pokrm, pro ty, kteří mají smysly návykem vycvičeny k rozsuzování dobrého a zlého.“

Hutný pokrm Božího slova nás usvědčuje a to je pro nás prospěšné. Duch svatý promlouvá do našeho srdce, ukazuje nám chybné postoje a upozorňuje nás, když jdeme špatným směrem.

Boží slovo je klíčovým faktorem, pokud chceme v životě vykročit po správné cestě.

Nebuďte nemluvňaty, syťte se hutným pokrmem Božího slova.


Můžete se začít modlit

„Bože, vím, že Tvé slovo je jedinou cestou ke zralosti. Veď mě a pomoz mi růst díky hutnému pokrmu Tvého slova. Toužím být v Kristu tím, kým jsi mne stvořil.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon