Jsi hladový a chceš více Boha ve svém životě?

Jsi hladový a chceš více Boha ve svém životě?

Duši lačnou nasytil a duši hladovou naplnil dobrými věcmi. (Žalm 107,9)

Když máme hlad, jsme ochotni vynaložit veliké úsilí, abychom získali jídlo. Přemýšlíme o jídle, mluvíme o něm, jdeme do obchodu, abychom ho koupili a pečlivě připravili. Věřím, že pokud hladovíme po Bohu a chceme v životě zažívat více jeho moci, mělo by to vypadat stejně. Bůh řekl, že bychom ho měli hledat celým srdcem, usilovně, s nadšením, horlivostí a ve vší vážnosti.

Přípravou jídla strávíme každý týden mnoho času; kolik času ale věnujeme duchovní potravě? Odhaduji, že většina z nás stráví minimálně čtrnáct hodin týdně nakupováním, přípravou a konzumací přirozeného jídla. Musíme si upřímně položit otázku, kolik času trávíme hledáním Boha a učením se o něm. Jak blízko Bohu jsme, je závislé na tom, kolik času jsme ochotni věnovat budování vztahu s ním. Čas je pro nás všechny cenný a měli bychom ho využívat na věci, které jsou pro nás nejdůležitější. Svým časem můžeš plýtvat, nebo jej investovat; je to tvá volba. Co promarníš, bude navždy ztraceno, ale to, co investuješ, získáš zpět i s úroky.

Důrazně doporučuji, abys trávil hledáním Boha alespoň tolik času, kolik trávíš staráním se o přirozenou potravu. Tak budeš brzy plný jeho moudrosti a přítomnosti. Najdeš uspokojení, jaké jsi nikdy nepoznal, protože on naplní tvou duši sám sebou.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Jen Bůh může naplnit hladovou duši, proto mu dej ve svém rozvrhu přednost.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon