Každý má svá omezení

Každý má svá omezení

Mojžíšův tchán mu odpověděl: To není dobré, jak si počínáš. Zcela se vyčerpáš jak ty, tak i tento lid, který je s tebou: Je to pro tebe příliš těžké. Nemůžeš to dělat sám. (Exodus 18,17–18)

Bůh si použil Mojžíšova tchána, aby Mojžíšovi řekl, že si na sebe naložil příliš velké břemeno. To je poselství, které Bůh i dnes promlouvá k mnoha lidem v těle Kristově. Někdy si rádi myslíme, že nás nic nemůže zlomit. Nemáme rádi, když nám někdo říká, že je toho na nás moc, proto pokračujeme dál navzdory tomu, jak se cítíme.

Vždycky jsem byla ten typ člověka, který si myslí, že zvládne udělat cokoli, co si vezme do hlavy. Byla jsem pevně přesvědčená, že dokážu splnit jakýkoli úkol, který je přede mnou. Pokud mi někdo říkal něco jiného, jen mě to posílilo v mém odhodlání dokázat, že se mýlí. Nakonec jsem zjistila, že pokud si držím postoj, že musím zvládnout všechno, bez ohledu na to, jak obtížné to je, mohu si ublížit. Až když jsem začala mít zdravotní problémy, dokázala jsem si to přiznat. Nemůžeme na sebe klást větší břemena, než je rozumné, aniž bychom se nakonec nezhroutili.

Pravda je taková, že Bůh nám nedává sílu k ničemu, čím nás nepověřil, vždy nám ale dává sílu a schopnost s radostí a v pokoji udělat vše, k čemu nás vede. On chce, abys sis užíval život, a to nemůžeš, pokud žiješ v neustálém stresu.


Je něco, co potřebuješ upravit, abys mohl žít zdravě, pokojně a tvůj život byl v rovnováze?

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon