Když se bojíš

Když se bojíš

Neboj se, protože já jsem s tebou, nehleď ustrašeně, protože já jsem tvůj Bůh. Budu tě posilovat, ano, budu ti pomáhat a držet tě svou spravedlivou pravicí. (Izajáš 41,10)

Jednou z výsad, které nám jako věřícím patří, je osvobození od strachu. Pokud nad tebou v minulosti měl strach moc, můžeš se od něj osvobodit. S Boží pomocí se můžeš naučit, jak jej překonat a užívat si život v hojnosti, tak, jak to pro tebe Bůh naplánoval.

I když cítíme strach, nemusíme se tímto pocitem nechat ovládat. Můžeme jít dál a jednat podle toho, k čemu nás Bůh volá, protože on bude s námi, bude nás chránit a provede nás každou situací. Pomůže nám, půjde před námi, bude bojovat za nás a budeme-li ho poslušně následovat, dá nám vítězství.

Poselství „neboj se, protože já jsem s tebou“ se táhne celou Biblí. Bůh nechce, abychom se báli, protože strach nám brání jít vpřed a dělat to, co on pro nás naplánoval. Bůh nás miluje a chce nám požehnat, strach se nám ale snaží zabránit v tom, abychom zažili to nejlepší, co nám chce dát.

Nejlepší postoj, který může křesťan vůči strachu zaujmout, je přibližně takový: Strach není od Boha a já nedovolím, aby ovládal můj život! Budu mu čelit. Nepoddám se mu. I kdybych cítil strach, půjdu vpřed, protože vím, že Bůh je se mnou.


Ježíš je tvůj Vysvoboditel. Když se k němu přiblížíš, osvobodí tě od strachu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon