Láska je trpělivá

Láska je trpělivá

Láska je trpělivá… (1. Korintským 13,4)

Dnešní svět je plný netrpělivých lidí. Zdá se, že všichni spěchají. Úroveň stresu je velmi vysoká a tlak, pod nímž žijeme, často vyvolává netrpělivost. Jako křesťané se potýkáme se stejnými tlaky jako všichni ostatní a často jsme stejně netrpěliví jako lidé ve světě. Ale neměli bychom být.

Bible nás učí, že láska je trpělivá. Čím víc se naučíme přijímat Boží lásku, milovat Boha na oplátku a milovat lidi kolem sebe, tím trpělivějšími se staneme. Tato trpělivost nám pomůže žít v pokoji. Nebudeme stále spěchat. Uděláme si čas na čekání na Boha a společenství s ním. Bůh je díky své lásce vůči nám trpělivý, a my můžeme mít stejnou trpělivost s ostatními lidmi.

Když tvůj život bude prosycený láskou, budeš nejen trpělivý vůči ostatním lidem, ale budeš mít trpělivost i sám se sebou. Pokud uděláš chybu, místo abys ses kvůli tomu na sebe rozzlobil, budeš činit pokání a zůstaneš v pokoji. Pochopíš, že Bůh ve tvém životě pracuje na nápravě těchto věcí, a budeš mu trpělivě důvěřovat, že vykoná své dílo.

Trpělivost je úžasná ctnost, a ty ji můžeš ve svém životě rozvíjet. Podmínkou ale je, že se k Bohu přiblížíš tak, že mu budeš každý den důvěřovat. Čím blíž se k Pánu dostaneš, tím snazší pro tebe bude zbavit se frustrace světa. Bůh bude středem tvého života, a ty nalezneš nový pocit klidu a pokojné jistoty.


Když se naučíš trpělivě reagovat ve všech zkouškách, zjistíš, že máš kvalitní život, v němž nejen přežíváš, ale naplno si ho užíváš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon