Láska není závistivá a žárlivá

Láska není závistivá a žárlivá

Láska je trpělivá, dobrotivá, láska nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá (1. Korintským 13,4)

Bible nám říká, že láska nezávidí ani není žárlivá. Přesto se žárlivost či závist mohou do našeho života snadno vplížit, pokud si nedáme pozor. Zjistila jsem, že nejlepší způsob, jak závist nebo žárlivost překonat, je přiznat si je. Když začneš pociťovat žárlivost, buď k Bohu upřímný a požádej ho, aby ti pomohl se s ní vypořádat.

Musím přiznat, že stejně jako většina lidí, i já jsem se v životě se žárlivostí občas potýkala. Někdy jsem slyšela o požehnání, kterého se někomu dostalo, a říkala jsem si: A co já? Kdy Bůh požehná mně? Naučila jsem se, že když mě takové myšlenky napadnou, musím okamžitě otevřít ústa a říct: „Mám z toho radost a odmítám jakoukoli žárlivost nebo závist.“

Když se rozhodneme, že budeme žehnat druhým a nebudeme se obávat, že nás předběhnou, je to známka duchovní zralosti a života v úzkém společenství s Bohem. Můžeme si vybrat, že nebudeme nikomu závidět jeho vzhled, majetek, vzdělání, společenské postavení, rodinný stav, dary a nadání, zaměstnání ani cokoli jiného, protože by to jen bránilo našemu vlastnímu požehnání.


Nepochybuj o svých schopnostech a nadání. Bůh ti dal vše, co potřebuješ k naplnění jeho povolání pro svůj život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon