Láska prokazuje úctu

Láska prokazuje úctu

Vaše mírnost ať je známa všem lidem. Pán je blízko. (Filipským 4,5)

Láska je velkorysý, nesobecký čin. Sobecký člověk očekává, že všichni ostatní budou stejní jako on a bude se jim líbit totéž, co jemu. Skutečná láska ale respektuje rozdíly mezi lidmi.

Respektování práv ostatních lidí je velmi důležité. Kdyby Bůh chtěl, abychom byli všichni stejní, nedal by každému z nás jiné otisky prstů. Myslím, že tato skutečnost ukazuje, že jsme byli stvořeni jako rovnocenné, a přitom odlišné bytosti. Všichni máme otisky prstů, každý z nás má ale jiné.

Každý z nás má jiné schopnosti, záliby nebo věci, které se mu nelíbí. Máme také různé cíle v životě, rozdílnou motivaci a lišíme se i v mnoha dalších ohledech. Každý z nás vypadá jinak, jsme různě velcí a máme různou postavu, každý jsme jedinečný.

Láska v úctě dává druhým svobodu, aby byli takoví, jaké je Bůh stvořil. Svoboda je jedním z největších darů, který druhým můžeme dát. Právě tu nám přišel dát Ježíš, a láska nám umožní, abychom stejnou svobodu dávali druhým.

Boží láska k nám je bezpodmínečná, a i my bychom se měli naučit milovat ostatní stejným způsobem. Buď velkoryse milosrdný a vždy věř v to nejlepší.


Bezpodmínečná láska nesobecky miluje sobecké lidi, štědře dává lakomým a bez přestání žehná nevděčným.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon