Měj ochotnou mysl

Měj ochotnou mysl

A tamější Židé byli ušlechtilejší než ti v Tesalonice: přijali Slovo se vší dychtivostí a denně pečlivě zkoumali Písma, zdali je tomu tak. (Skutky 17,11)

Bible říká, že máme mít ochotnou mysl a přijímat Slovo se vší dychtivostí. To znamená, že naše mysl má být ochotná přijmout Boží vůli, ať je jakákoli.

Jednou jsem mluvila s mladou ženou, která prožívala bolest kvůli zrušení zásnub. Chtěla, aby ten vztah pokračoval, a přála si, doufala a věřila, že si její bývalý snoubenec bude přát totéž. Radila jsem jí, aby byla ochotná přijmout i opačný scénář. Ona se zeptala: „A není to, co říkáš, negativní přístup k situaci?“

Odpověděla jsem, že ne. Negativní postoj by byl: Můj život je u konce. Nikdo mě už nikdy nebude chtít. Do konce života budu nešťastná.

Pozitivní postoj naopak říká: Jsem opravdu smutná, že se to stalo, budu ale i nadále důvěřovat Bohu. Budu se modlit a věřit, že náš vztah bude obnoven, ale víc než cokoli jiného hledám dokonalou Boží vůli. Pokud to nedopadne tak, jak bych si přála, přežiji to, protože Ježíš žije ve mně. Možná to bude těžké, já ale důvěřuji Bohu. Věřím, že nakonec všechno dobře dopadne.


V každé situaci, která ve tvém životě nastane, zůstaň pozitivní. Bůh slíbil, že vše, co se děje použije k dobrému.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon