Měj odvahu být jedinečný

Měj odvahu být jedinečný

Neslužte naoko jako ti, kdo se chtějí zalíbit lidem, ale jako Kristovi otroci, kteří z duše činí Boží vůli… (Efezským 6,6)

Aby ses mohl stát osobou, kterou jsi v Kristu povolán být, a mohl žít v důvěrném a úzkém vztahu s Bohem, je nezbytné, abys měl odvahu být sám sebou. To znamená být spokojený s tím, jakého tě Bůh stvořil, a rozhodnout se nebýt jako všichni ostatní.

Jednou z nejjednodušších pastí, do nichž se můžeme chytit, je snaha zalíbit se lidem. Ale snaha zalíbit se ostatním nakonec vede ke zklamání. Na začátku, když začneme měnit svou osobnost, abychom potěšili druhé, slyšíme komentáře, díky nimž se cítíme dobře. To ale dlouho nevydrží. Názory lidí jsou vrtkavé a povrchní. Jen Boží názor má skutečnou váhu.

Tvá hodnota je založena na tom, že Bůh poslal svého jediného Syna, aby za tebe zemřel. Jsi cenný, protože tě Bůh miluje, ne kvůli tomu, co si o tobě někdo myslí nebo co o tobě říká.

Přijmi věci, které tě činí jedinečným. Ať už máš trochu jiné vlasy, jedinečnou osobnost, neobvyklý talent nebo cokoli jiného, děkuj Bohu, že tě stvořil zvláštním způsobem a rozhodl se použít tvé dary, talenty a tvou osobnost pro svou slávu.


Teprve když přijmeš osobu, kterou tě Bůh stvořil, budeš se skutečně těšit ze života, který ti Ježíš vydobyl svou smrtí na kříži.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon