Méně mluv, více jednej

Méně mluv, více jednej

Zůstaňte ve mně a já ve vás. Jako ratolest nemůže nést ovoce sama od sebe, nezůstává-li v révě, tak ani vy, jestliže nebudete zůstávat ve mně. (Jan 15,4)

Čím více rosteme ve vztahu s Bohem, tím více budeme nadšení a optimističtí, a tak to má být. Musíme však lidem ukázat něco víc než jen obyčejné nadšení. Lidé potřebují vidět důkazy o skutečné změně a dobrém ovoci.

Pavel řekl, že naše životy by měly být dopisem, který si lidé mohou přečíst (viz 2. Korintským 3,3). Jinými slovy, naše chování mluví hlasitěji než slova nebo emoce. Během let jsem zjistila, že nadšení a horlivost musejí být kombinovány s trpělivostí, dobrotou, laskavostí, dobrými mravy a ochotou pomáhat lidem. Naše skutky mluví za nás. Samozřejmě bychom měli lidem říkat o Ježíši, protože slova přinesená v pravý čas mohou být velmi užitečná, praví křesťané jsou ale známi svým ovocem.

Čím více času budeš trávit s Bohem, tím lepší ovoce tento vztah ponese. Dobré ovoce oslavuje Boha. Právě dobré ovoce promlouvá k lidem nejhlasitěji. Znám lidi, které jsem se snažila slovně přesvědčit o své změně, ale nepodařilo se mi to. Když však v pozdějších letech potřebovali pomoc a já jsem jim pomohla, uvědomili si, že Bůh v mém životě skutečně působí. Dobrému ovoci může jen stěží někdo odporovat, protože je důkazem, že jsme to, co říkáme, že jsme. Doporučuji ti, aby sis za každých okolností dával pozor na to, jak se chováš k lidem.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Dnes se během dne jistě setkáš s mnoha lidmi. Postarej se, aby měli po setkání s tebou úsměv na tváři.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon