Miluj svého bližního jako sebe samého

Miluj svého bližního jako sebe samého

Neboť celý Zákon je naplněn v jednom slovu: „Budeš milovat svého bližního jako sebe samého.“ (Galatským 5,14)

Bůh s námi chce mluvit o mnoha věcech, a jednou z nejdůležitějších jsou naše vztahy s ostatními lidmi. Bůh nás miluje. Chce, abychom zdravým a vyváženým způsobem milovali sami sebe a dovolili, aby jeho láska skrze nás proudila k druhým lidem.

Jestli chceš lépe slyšet Boží hlas, modli se, aby k tobě Bůh promluvil a dal ti moudrost, jak jednat ve vztazích s ostatními. Vztahy jsou důležitou součástí života, a pokud nejsou dobré, bude to mít negativní dopad na kvalitu našeho života.

Jednou ráno jsem se modlila za svého manžela a ptala se Boha, co pro něj mohu udělat. Napadlo mě nechat mu vzkaz na kuchyňském stole, až přijde na snídani. Napsala jsem jednoduše: „Dobré ráno, Dave… MILUJI TĚ!“ Dole jsem nakreslila smajlíka a podepsala se. Věřím, že to byl Boží nápad a moje poslušnost v této nepatrné věci prohloubila náš vztah.

Začni se modlit za všechny své vztahy. Jeden vztah za druhým přinášej Bohu a ptej se, jakým způsobem ho můžeš zlepšit. Obvykle přemýšlíme o tom, co by pro nás druzí měli udělat. Pokud se ale budeme řídit zákonem lásky, budeme se o druhé starat víc než o sebe.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Požádej Boha, aby ti ukázal, jak zlepšit tvé vztahy s druhými.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon