Nejprve to hlavní

Nejprve to hlavní

Hledejte však nejprve Boží království a jeho spravedlnost, a to všechno vám bude přidáno. (Matouš 6,33)

Příliš často trávíme všechen svůj čas hledáním Boha kvůli tomu, že od něj chceme získat nějaké materiální požehnání nebo najít řešení svých problémů. Přitom vše, co skutečně potřebujeme dělat, je, prostě jen hledat Boha. Čím víc hledáme Boha, protože chceme být ve vztahu s ním, tím víc všechno ostatní v našem životě zapadá na své místo.

Když jsem začínala sloužit, ptala jsem se Boha, jak to mám udělat, aby moje služba rostla. Výsledkem bylo, že vše zůstávalo tak, jak to bylo. Má služba nerostla tak rychle, jak jsem si přála, a někdy dokonce docházelo k úpadku. V té době jsem si neuvědomovala, že jediné, co potřebuji dělat, je, hledat Boží království, a on sám přidá růst.

Pravdou je, že nemusíme u Boha žebrat, aby nám něco dal. Pokud to, co chceme, je jeho vůle, dá nám ve správný čas to, co je pro nás nejlepší. Vše, co musíme udělat, je, milovat Boha, hledat nejprve jeho Království a toužit dělat věci jeho způsobem. Když to budeme dělat, vypěstujeme si s ním intimní vztah, který je nezbytný k tomu, abychom dokázali správně zvládnout úspěch a dobře spravovat materiální požehnání, jež nám dá.

Vždy hledej Boha, ne jeho dary. On ti dá mnoho dobrých věcí, chce ale mít ve tvém životě první místo. Nesmíme mít jiné bohy mimo něj!


Hledej především Boha, zůstávej v něm, a budeš mu blíž než kdy předtím.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon