Nejsi nula

Nejsi nula

Tak odzbrojil vlády a autority a veřejně je vystavil na odiv, když je vedl triumfálním průvodem v něm. (Koloským 2,15)

Lidem, kteří byli zneužíváni, odmítáni nebo opuštěni, obvykle schází sebedůvěra. Takoví lidé prožívají pocity hanby a viny a mají o sobě velmi špatnou představu. Ďábel to ví, a proto útočí na naše sebevědomí kdykoli a kdekoli najde nějakou skulinu. Jeho cílem je, přesvědčit lidi, že nejsou ničím.

Ďábel ví, že člověk bez sebevědomí nikdy nevykročí a nezačne dělat věci, po nichž opravdu touží. On nechce, abys naplnil Boží plán pro svůj život. Jestliže se mu podaří tě přesvědčit, že jsi neschopný, ani se nebudeš o nic významného pokoušet. Anebo se možná budeš snažit, tvůj strach z neúspěchu ale zpečetí porážku, kterou jsi kvůli nedostatku sebedůvěry nejspíš už od začátku očekával. Takový postoj je často označován jako „syndrom neúspěšné osobnosti“. Lidé selhávají kvůli špatnému přesvědčení, a toto přesvědčení je nadále posilováno jejich selháním. Těžko říct, kde to začalo, takoví lidé jsou ale v pasti, z níž se nedokážou dostat.

Ježíš porazil satana a zvítězil nad ním na kříži. Jeho vítězství je také naším vítězstvím. Ty můžeš syndrom neúspěšné osobnosti porazit, protože v Kristu dokonale vítězíš (viz Římanům 8,37).


Boží vítězství na kříži je úplné a dokonalé. 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon