Milovaní, jestliže Bůh takto miloval nás, i my se máme navzájem milovat. (1. Janova 4,11)
Milovat a být milován je něco, kvůli čemu stojí za to žít. Milovat a být milován je způsob, jak nás Bůh stvořil. Tyto dvě věci dávají životu význam a smysl. Láska je tou nejúžasnější věcí na světě.
Je to také oblast v našem životě, která čelí nejtvrdším útokům. Ďábel se nás snaží oddělit od Boží lásky a používá si cokoli jen může, aby nám zkomplikoval její pochopení nebo způsobil, že ji pochopíme špatně. Hlavním prostředkem tohoto klamu je přimět nás věřit, že Boží láska k nám závisí na naší způsobilosti.
V mém životě to fungovalo následovně: Kdykoli jsem selhala, zakázala jsem si přijímat Boží lásku a začala jsem se trestat pocity odsouzení a viny. Takto jsem prožila mnoho let a svědomitě jsem svůj těžký pytel viny stále nosila s sebou všude, kam jsem šla. Pravidelně jsem dělala chyby a kvůli každé se cítila provinile. Pak jsem se dobrými skutky snažila znovu získat Boží přízeň.
Naštěstí pro mě konečně nadešel den svobody. Bůh mi prostřednictvím Ducha svatého milostivě zjevil svou lásku. Toto zjevení mi změnilo celý život a chození s Bohem. Totéž můžeš prožít i ty. Když si uvědomíš, že tě Bůh miluje bezpodmínečně, všechno se změní. Jsi milován ne kvůli tomu, co jsi udělal nebo neudělal, ale kvůli tomu, kdo je Bůh.