Není to tak složité

Není to tak složité

Amen, pravím vám, že kdo by řekl této hoře: „Zvedni se a vrhni se do moře“ a nezapochyboval by ve svém srdci, ale věřil by, že co říká, se děje, bude to mít. (Marek 11,23)

Lidé si myslí, že život je komplikovaný, často jsme to ale my, kdo si jej komplikujeme víc, než je třeba. Žít pro Boha opravdu není tak složité.

Přemýšlej, jak jednoduchý a nekomplikovaný přístup k životu mají děti: umějí se bavit a užívat si bez ohledu na okolnosti. Jsou radostné, bezstarostné a naprosto bez obav. Děti věří tomu, co jim řekneme. Jejich přirozeností je plně důvěřovat a užívat si život každý den.

Čím víc se budeme přibližovat k Bohu, tím víc se budeme podobat dětem. Bůh samozřejmě chce, abychom byli zralí ve svém chování, také si ale přeje, abychom vůči němu měli postoj důvěry a závislosti, který je ve své podstatě jednoduchý a dětský. Když Bůh promlouvá ke tvému srdci nebo když čteš něco v Bibli, můžeš jednoduše říct: Věřím Bohu a věřím, že je to pravda! Je to velmi jednoduché.

Pokud Bůh říká, že se postará, aby se nám dobře dařilo, budu mu důvěřovat a věřit, že je to pravda! Pokud Bůh říká, že mě uzdraví, budu mu důvěřovat a věřit, že je to pravda! Pokud Bůh říká, že mi pomůže odpustit těm, kteří mi ublížili, budu mu důvěřovat a věřit, že je to pravda. Pokud Bůh říká, že je se mnou a nikdy mě nenechá samotnou, budu mu důvěřovat a věřit, že je to pravda!


Nejjednodušší věc, kterou můžeš udělat, je rozhodnout se důvěřovat Bohu a poslouchat jeho Slovo v každé oblasti svého života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon