Nová naděje pro každý den

Nová naděje pro každý den

Je to Hospodinovo milosrdenství, že jsme nezahynuli, neboť nepominulo jeho slitování. Je nová každé ráno, tvá věrnost je velká. (Pláč 3,22–23)

Líbí se mi, jak Bůh rozdělil čas na dny a noci. Bez ohledu na to, jak obtížný nebo náročný byl konkrétní den, rozbřesk nového dne přináší novou naději. Bůh chce, abychom pravidelně odkládali minulost a objevovali nové začátky.

Možná se cítíš uvězněn v nějakém hříchu nebo závislosti. Přestože jsi činil pokání, stále prožíváš pocit viny. Pokud je tomu tak, ujišťuji tě, že Bůh nám zaslíbil odpuštění, a díky tomu upřímné pokání vždy přináší nový začátek.

Teprve když pochopíš nesmírné Boží milosrdenství a začneš ho přijímat, budeš víc ochoten projevovat milosrdenství i ostatním lidem. Možná trpíš kvůli emocionálnímu zranění. Způsob, jak nechat minulost za sebou, je odpustit člověku, který ti ublížil. Když odpustíš, uděláš ve skutečnosti laskavost sobě.

Bůh má pro tvůj život nové plány, a ty je můžeš začít uskutečňovat tím, že se rozhodneš žít v přítomnosti místo v minulosti. Přemýšlení a mluvení o minulosti tě drží v pasti. Zapomeň na to, co se stalo včera. Dnes se rozhodni přijmout Boží lásku a odpuštění, aby ses mohl radovat z jeho plánů na zítřek.


Boží milosrdenství je nové každého rána.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon