Od semínka ke sklizni

Všechno má svou chvíli, každý záměr pod nebem má svůj čas. Kazatel 3,1

V Kazateli 3,1 čteme, že vše má svůj čas. V životě se střídají různá období. Je možné, že my teprve sejeme, a potkáváme jiné lidi, kteří již sklízejí. V takových chvílích je dobré si připomenout, že i oni museli nejprve sázet.

Zasívání je obrazem následování Boží vůle. Když uposlechneme Boží vůli, místo abychom jednali po svém, zasíváme dobré semeno, které dříve či později přinese hojnou úrodu.

Mezi setbou a žní existuje určitý mezičas, kdy je nutné vyčkat. Kořeny rostou směrem dolů a rostlina se zakořeňuje v zemi. Tento proces někdy chvíli trvá a hlavně není vidět. Na povrchu to vypadá, že se vůbec nic neděje.

Když zasejeme semeno poslušnosti, může se zpočátku zdát, že se nic nestalo. Všechno se děje uvnitř a nic není vidět. Nakonec se však rostlina objeví na povrchu a vše se zazelená. Naše semeno poslušnosti nakonec přinese úžasnou sklizeň a Boží vůle se v našem životě může naplnit.

Modlitba

„Bože, vím, že bez setí nemůže přijít sklizeň. Proto chci zůstat plný očekávání, i když se někdy zdá, že se nic neděje. Budu Ti důvěřovat, protože vím, že s Tebou se v pravý čas dočkám sklizně.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon