Odpočinek pro unavené

Odpočinek pro unavené

Nebo nevíte, že vaše tělo je svatyní svatého Ducha, který je ve vás a kterého máte od Boha? Nevíte, že nejste sami svoji? (1. Korintským 6,19)

Prožíváme-li stres, potřebujeme jej především rozpoznat nebo si připustit, že existuje, a hledat jeho příčiny. To je jeden z nejdůležitějších klíčů k jeho překonání. Bývaly doby, kdy jsem měla neustálé bolesti hlavy, zad, břicha, krku a také všechny ostatní příznaky stresu. Nebyla jsem ale schopná si připustit, že na sebe fyzicky, psychicky, emocionálně i duchovně příliš tlačím. Chtěla jsem dál pokračovat ve všem, co jsem dělala, a nebyla jsem ochotná zeptat se Boha, co je jeho vůle. Bála jsem se, že mě povede k tomu, abych se vzdala něčeho, čeho jsem se vzdát nechtěla.

Pán sice dává sílu slabým a unaveným, pokud ale budeme neustále překračovat svá fyzická omezení, budeme žít ve stresu. Naše těla jsou Boží svatyní (jeho domovem), a pokud na sebe tlačíme, překračujeme Bohem stanovená omezení a žijeme v neustálém stresu, znamená to, že neposloucháme Boha. Všichni máme své hranice, které musíme poznat, a odstranit ze svého života nadměrný stres.

Pokud své tělo připravíš o veškeré síly, nemůžeš jít od obchodu a koupit si nové. Proto dobře pečuj o to, které máš!


Pravidelný odpočinek je jednou z nejmoudřejších věcí, které můžeš dělat.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon