Otec to ví nejlépe

Otec to ví nejlépe

A nepřipodobňujte se tomuto věku, nýbrž proměňujte se obnovou mysli, abyste mohli zkoumat, co je Boží vůle, co je dobré, přijatelné a dokonalé. (Římanům 12,2)

V životě občas nastávají chvíle, kdy od nás Bůh žádá, abychom udělali něco, čemu nerozumíme nebo s čím nesouhlasíme. Když to udělá, je to proto, že má pro nás něco dobrého. Jeho cesty jsou vyšší než naše cesty a jeho vůle je vždy nejlepší.

Když nás Bůh žádá, abychom udělali něco, co je v rozporu s naší vůlí, můžeme si připomenout Ježíšova slova: „… ne má vůle, nýbrž tvá se staň.“ (Lukáš 22,42) Není snadné modlit se těmito slovy, taková modlitba nám ale vždy přinese velký užitek. Když něco chceme, obvykle se toho nevzdáme snadno. Vyžaduje to hodně důvěry a pokory, abychom se dostali na místo, kde jsme ochotni říct jako Ježíš, „ne má vůle, nýbrž tvá se staň“.

Jde o to, že Bůh má pro náš život velký plán, tento plán ale vyžaduje, abychom ho bezpodmínečně následovali. Může chtít, abys ses vzdal věcí, se nimiž se nechceš rozloučit. Může tě požádat, abys šel na místa, kam se ti nechce, dělal věci, které nemáš rád, nebo jednal s lidmi, kteří jsou pro tebe obtížní. Může tě vést, abys byl v některých situacích zticha, a v jiných promluvil. Ať už od tebe Bůh žádá cokoli, udělej to, a utěšuj se vědomím, že tvá poslušnost tě přivede blíž k němu.


Rozhodni se vždy upřednostňovat Boží vůli před svou vlastní.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon