Partner pro život

Partner pro život

Vím, Hospodine, že člověk nemá svou cestu ve své moci a že ten, kdo chodí, neurčuje svoje kroky. (Jeremjáš 10,23)

To, co Jeremjáš říká v dnešním verši, je pravda. My lidé skutečně nejsme schopni řádně řídit vlastní život. V mnoha ohledech potřebujeme pomoc. Přiznat si to, je znakem duchovní zralosti, ne známkou slabosti. Dokud nenajdeme svou sílu v Bohu, budeme slabí, a čím dříve si to uvědomíme, tím lépe.

Pokud jsi takový, jaká jsem kdysi bývala já, velmi se snažíš, aby věci fungovaly správně, a přesto se ti nic nedaří. Tvůj problém není v tom, že bys byl neschopný. Důvodem je, že ses neobrátil ke správnému zdroji pomoci.

Bůh nechce, abychom byli úspěšní bez něho. Pamatuj, že skutečný úspěch nespočívá jen v materiálním bohatství. Je to schopnost skutečně si užívat života a všeho, co nám Bůh dává. Mnoho lidí má dobré postavení, dostatek peněz, moc, slávu a další podobné věci, a přesto nemají to, na čem opravdu záleží – dobré vztahy s lidmi, správný vztah s Bohem, pokoj, radost, spokojenost, dobré zdraví a schopnost užívat si života.

V Žalmu 127,1 čteme, že pokud dům nebuduje Hospodin, marně se na něm namáhají stavitelé. Možná se nám podaří něco vybudovat, pokud ale do svého života nezapojíme Boha, naše dílo dlouho nevydrží. Bůh je naším partnerem pro život a přeje si být součástí všeho, co děláme. Zajímá ho každý aspekt našeho života a chce s námi mluvit o všem, co se nás týká. Pokud uvěříš této pravdě, tvá vzrušující cesta s Bohem může začít.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Ať je Bůh tvým partnerem pro život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon