Podívej, jak daleko ses už dostal

Podívej, jak daleko ses už dostal

… aby osvědčenost vaší víry, vzácnější než pomíjející zlato, jež je zkoušeno ohněm, byla nalezena k chvále, slávě a cti při zjevení Ježíše Krista. (1. Petrova 1,7)

Každý den nám připravuje mnoho zkoušek. Například nám šéf v práci řekne, abychom udělali něco, co dělat nechceme. Nebo si vyhlédneme parkovací místo, a někdo nás předběhne a zabere nám ho. Někdy s námi jedná hrubě někdo, komu jsme sami prokázali laskavost.

Apoštol nám Petr říká, že se nemáme divit a být zmateni zkouškami, které musíme snášet, protože jimi Bůh testuje náš charakter (viz 1. Petrova 4,12). Petr z vlastní zkušenosti věděl, jak důležité zkoušky pro život jsou. Všichni jimi procházíme, a neměli bychom se divit, že se to děje. Naše srdce jsou zkoušena, aby se prokázala kvalita našeho charakteru.

Pokaždé, když nás Bůh podrobí zkoušce, můžeme podle svých reakcí poznat, jak daleko jsme už došli a co se ještě potřebujeme naučit. Ve zkouškách mohou vyjít najevo věci, které jsme měli v srdci, aniž bychom o tom věděli. To je velmi prospěšné, protože nikdy nemůžeme dojít tam, kde bychom měli být, pokud si neuvědomíme, jaký je náš momentální stav.


Vše, co Bůh v našem životě dopustí, je pro naše dobro, i když to v daném okamžiku není příjemné.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon