Podle ovoce

Podle ovoce

Tak každý dobrý strom nese dobré ovoce, ale prohnilý strom nese špatné ovoce. (Matouš 7,17)

Ovoce v našem životě (naše chování) z něčeho vyrůstá. Člověk, který se hněvá, má pro své jednání nějaký důvod. Tato reakce je špatným ovocem špatného stromu se špatnými kořeny. Je důležité, abychom se důkladně a upřímně podívali na své ovoce i na své kořeny.

Můj život nesl hodně špatného ovoce. Prožívala jsem záchvaty deprese, negativity, sebelítosti, byla jsem vznětlivá a mívala jsem špatnou náladu. Byla jsem hrubá, přísná, zákonická a odsuzovala jsem druhé. Cítila jsem zášť a byla jsem plná strachu.

Velmi jsem se snažila, abych to napravila. Zatímco jsem se ale snažila zbavit jednoho špatného chování, objevovaly se dvě nebo tři další chyby v nějaké jiné oblasti, jako by šlo o plevel. Nebyla jsem schopná dostat se ke kořeni problému a vytnou ho.

Pokud ti tento scénář zní povědomě, je možné, že máš v životě nevyřešené problémy, které potřebuješ najít a odstranit, abys mohl prožít obnovu a vstoupit do nových věcí. Neutíkej před nimi. Jestli Bůh dokázal změnit mě, jistě dokáže proměnit i tebe.


Špatné ovoce vyrůstá z nezdravých kořenů, dobré ovoce roste z kořenů zdravých.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon