Bez ohledu na to, kde jsi, pořád jsi to ty

Bez ohledu na to, kde jsi, pořád jsi to ty

… budeš milovat svého bližního jako sebe. (Matouš 19,19)

Myslím, že jeden z největších problémů, které lidé v dnešní době mají, je spojený s tím, jak smýšlejí sami o sobě. Mnoho lidí prochází životem se špatným sebeobrazem a nízkým sebevědomím. Často mají tyto negativní myšlenky už tak dlouho, že si je ani neuvědomují.

Co si o sobě myslíš? Jaký vztah k sobě máš? Ptám se, protože bez ohledu na to, kam jdeš nebo co v životě děláš, vždy budeš muset nějakým způsobem vycházet sám se sebou. Sám před sebou nikdy nemůžeš utéct.

Pán Ježíš nám přikázal, abychom milovali své bližní tak, jak milujeme sami sebe. Co se ale stane, když sami sebe nemilujeme? Nemůžeme druhým dávat něco, co sami nemáme. Bůh nás miluje, proto můžeme jeho lásku přijímat a zdravým a vyváženým způsobem milovat sami sebe. Mnozí z nás si myslí, že jsme Boha unavili svými neúspěchy a hříchy, to ale není možné. Bůh to s námi nikdy nevzdá! Čím víc se ve svém každodenním životě přiblížíme k Bohu, tím víc si budeme uvědomovat, jak hluboce jsme milováni, a tím snazší pro nás bude začít milovat sami sebe.


Přijmi Boží lásku. Přemýšlej o ní. Nech se touto láskou proměňovat a posilovat. Pak ji rozdávej druhým.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon