Potřebuješ průvodce

Potřebuješ průvodce

Protože tento Bůh je naším Bohem navěky a navždy; on nás povede proti smrti. (Žalm 48,15)

Je vzrušující si uvědomovat, že Bůh je každý den našeho života naším průvodcem. Je úžasné vědět, že máme někoho, kdo nás vede a zajistí, že se dostaneme z jednoho místa v životě na druhé.

Když s Davem cestujeme, najímáme si někdy průvodce, aby nám ukázal ta nejlepší a nejdůležitější místa, která se vyplatí vidět. Jednou jsme se rozhodli, že určité místo prozkoumáme sami. Mysleli jsme si, že bez průvodce budeme moct dělat, co budeme chtít a kdy budeme chtít. Rychle jsme však zjistili, že náš samostatný výlet byl téměř zbytečný. Ztratili jsme se, a velkou část dne jsme strávili tím, že jsme se snažili znovu najít cestu. Poučili jsme se ze svých chyb, a nyní víme, že čas nejlépe využijeme tak, že následujeme průvodce, místo toho abychom bezcílně putovali a snažili se zorientovat.

Věřím, že tento příklad z našich cest ilustruje, jak je to v životě většiny lidí. Chceme sami najít svůj směr, být sami sobě průvodci, dělat věci nezávisle a podle vlastního uvážení. Obvykle se ale ztratíme, a tím přicházíme o čas. Bůh v dnešním verši slibuje, že nás povede životem. Dělá to prostřednictvím Ducha svatého, který k nám promlouvá a sděluje nám, kam máme jít a co dělat. Stačí ho jednoduše požádat, aby nás vedl.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Bůh bude s tebou v každém okamžiku tvého života až do tvé smrti, ať se budeš nacházet kdekoli!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon