Přemýšlej nad Božími věcmi

Přemýšlej nad Božími věcmi

Konečně, bratři, přemýšlejte o všem tom, co je pravdivé, ušlechtilé, spravedlivé, čisté, milé, co má dobrou pověst, jestli je nějaká ctnost a jestli je nějaká chvála. (Filipským 4,8)

Věděl jsi, že tvé pocity jsou spojeny s tvým myšlením? Pokud si myslíš, že to není pravda, stačí, když dvacet minut nebudeš přemýšlet o ničem jiném než o svých problémech. Mohu tě ujistit, že na konci těchto dvaceti minut se tvé pocity a možná i tvůj obličej úplně změní.

Jednoho dne jsem se probudila a přemýšlela o problému, který jsem měla. Najednou ke mně promluvil Boží Duch. Řekl mi: „Joyce, budeš mít společenství se svým problémem, nebo se mnou?“

Když prožiješ zklamání, nezalézej do kouta, aby ses litoval. Bez ohledu na to, jak obtížná je situace, máš na výběr. Můžeš si vybrat, zda budeš v úzkém společenství se svými problémy, nebo v úzkém společenství s Bohem. Můžeš dovolit, aby se tvé myšlenky zabývaly tvými problémy, dokud tě úplně neotráví a nezničí. Nebo můžeš svou pozornost zaměřit na všechny dobré věci, které se ti v životě staly, a na Boží požehnání, které Bůh připravil pro tvou budoucnost.


Naše myšlenky jsou tichá slova, která slyšíme jen my a Pán; tato slova ale ovlivňují našeho vnitřního člověka, naše zdraví, naši radost a náš postoj. 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon