Přijmi občerstvení

Přijmi občerstvení

Učiňte tedy pokání a obraťte se, aby byly vymazány vaše hříchy, a přišly časy osvěžení od Pánovy tváře, a aby poslal určeného vám Mesiáše, Ježíše. (Skutky 3,19–20)

Bůh zjevuje svou přítomnost mnoha způsoby. Většinou ho nemůžeme vidět, ale podobně jako v případě větru, vidíme věci, které v nás dělá. Někdy jsem unavená, slabá, frustrovaná nebo mi něco dělá starosti. Když pak strávím čas s Bohem a cítím se tím občerstvená, vím, že na mě zapůsobil vítr Ducha.

Bůh chce do tvého života přinést osvěžení. Nemusíš být frustrovaný a tvá duše nemusí zažívat vyčerpání. Uvnitř tebe žije odpověď. Jestli jsi příliš zaneprázdněný a nemáš čas na Boha, budeš muset upravit svůj časový rozvrh. Nemusíš být vyhořelý, nespokojený, unavený a vystresovaný; máš k dispozici osvěžení.

Nauč se oddělit od shonu života a trávit čas s Bohem tak, jako to dělal Ježíš. Nesmíš čekat, až ti druzí schválí čas, který potřebuješ pro Boha. Vždycky se najde něco, co podle něčího názoru musíš udělat! Pokud je to jen trochu možné, vyhraď si čas na Boha hned ráno, a pak si během dne udělej ještě několik malých „duchovních přestávek“. Na dvě nebo tři minuty přestaň s tím, co děláš, zhluboka se nadechni, uvolni se, a jednoduše řekni Bohu, jak moc ho miluješ a potřebuješ. Po zbylý čas buď potichu v jeho přítomnosti a uvidíš, jak úžasně tě to osvěží.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Vyvaruj se stresu a vyhoření. Vezmi si čas na osvěžení v Pánově přítomnosti.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon