Přijmi sám sebe takového, jaký jsi, a pokračuj po cestě, kterou tě Bůh vede

Přijmi sám sebe takového, jaký jsi, a pokračuj po cestě, kterou tě Bůh vede

Neboj se, protože se nebudeš stydět, neostýchej se, protože nebudeš zahanbena. Neboť zapomeneš na hanbu svého mládí a na potupu svého vdovství již nevzpomeneš. (Izajáš 54,4)

Je důležité, abychom přijali sami sebe. Polož si otázku, zda se máš rád. Jestli se nemáš rád, bude pro tebe těžké mít rád někoho jiného. Pokud jsi sám se sebou nespokojený, budeš mít problémy s ostatními.

Když máme úzký vztah s Pánem, můžeme být v naprostém klidu a vědět, že naše přijetí není založeno na našem výkonu nebo dokonalém chování, ale na díle, které pro nás a v nás vykonal Ježíš Kristus. Vychází z našeho osobního vztahu s Ježíšem.

Mít rád sám sebe jednoduše znamená přijmout sám sebe jako Boží stvoření. K tomu, abychom mohli sami sebe milovat a přijímat, nemusíme být nadšení ze všeho, co děláme. Bůh nás miluje bezpodmínečně, a ani když děláme chyby, nepřestáváme být jeho dětmi.

Podívej se každé ráno do zrcadla a řekni: „Mám se rád. Jsem Boží dítě a Bůh mě miluje. Mám dary a talenty. Jsem výjimečný člověk. Mám se rád a přijímám sám sebe.“ Pokud to budeš dělat a opravdu tomu věřit, bude to fungovat a pomůže ti to přijmout se jako osobu, kterou Bůh stvořil.


Když víš, že Bůh drží tvůj život ve svých milujících rukou, můžeš mít pokoj ohledně své minulosti, být spokojen se svou přítomností a být si jistý svou budoucností.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon