Připrav se na nejlepší

Připrav se na nejlepší

Jásejte spravedliví, v Hospodinu, přímým přísluší chvála. (Žalm 33,1)

Způsob, jak přistupujeme ke každému novému dni a každé nové situaci, má ohromný význam. Pokud se předem rozhodneme, že nebudeme šťastní a nebudeme mít pokoj, dokud nedostaneme přesně to, co chceme, málokdy pokoj zažijeme.

Občas slýchám lidi říkat: „Jestli bude zítra pršet, budu nešťastný,“ nebo: „Pokud tu práci nedostanu, budu naštvaný.“ Když přemýšlíme tímto způsobem, připravujeme se na to, že budeme nešťastní, a ztratíme pokoj a radost ještě předtím, než se problém objeví.

Místo abychom se připravovali na zklamaní, můžeme se připravit na pokoj. Můžeme přemýšlet a říkat věci jako: „Opravdu doufám, že zítra bude hezky a doufám, že tu novou práci dostanu. Má radost je ale založena na mém vztahu s Ježíšem, proto jsem se rozhodl být šťastný a mít pokoj v duši bez ohledu na to, co se stane zítra. Ať bude deštivo nebo slunečno, ať už tu práci dostanu nebo ne, rozhoduji se pro Pánovu radost!“

Způsob, jakým přistupuješ k životu, rozhoduje o kvalitě života, jakou budeš mít. Když nemůžeš napravit život, pamatuj, že můžeš napravit svůj přístup k němu.


Rozhodni se, že budeš šťastný, ať se ti dnes bude dařit nebo ne.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon