Raduj se z každého dne

Raduj se z každého dne

Tento den učinil Hospodin. Jásejme a radujme se v něm! (Žalm 118,24)

Jedním z mých největších přání ve službě je vidět lidi, jak se naplno těší z kvality života, za niž Ježíš zemřel na kříži; lidi, kteří o tom nejenom čtou nebo mluví, ale kteří to prožívají jako každodenní realitu.

Mnoho lidí včetně mě je extrémně orientováno na cíl. Jsme tak zaměřeni na zítřek, že často nedokážeme ocenit a užít si dnešek. Vždycky přemýšlíme dopředu, vyhlížíme další událost, pracujeme na dosažení dalšího cíle a kontrolujeme, co všechno si můžeme odškrtnout ze svého seznamu úkolů.

Naše rychle se rozvíjející a náročná společnost nás nutí, abychom dosáhli co nejvíc v co nejkratším čase – abychom pak mohli dosáhnout ještě víc. V průběhu let jsem zjistila, že intenzivní honba za stále novými cíli může způsobit, že přijdeme o část radostí, jež nám život nabízí. Bůh má záměry a plány, které chce, abychom během svého pozemského života naplnili; také ale chce, abychom se radovali a co nejvíc využili každý den. Duch svatý mi často připomíná, že si mám užívat každý okamžik.

Čím blíž budeš Bohu, tím víc si budeš uvědomovat, že je v pořádku zpomalit a užívat si život s ním. Boží touhou je, abys denně zakoušel jeho lásku, jeho pokoj a jeho radost.


Dnes je den, který ti Bůh dal, proto se v něm raduj a vesel.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon