Rozhodni se vytrvat

Rozhodni se vytrvat

Z toho důvodu ti připomínám, abys rozněcoval Boží dar, který je v tobě skrze vzkládání mých rukou. Neboť Bůh nám nedal ducha bázlivosti, nýbrž ducha moci a lásky a rozvahy. (2. Timoteova 1,6–7)

V těžkých dnech si musíme připomínat, jak důležité je vytrvat, abychom mohli naplnit Boží povolání pro svůj život. Když to budeš chtít vzdát, vzpomeň si, že ti Bůh dává sílu, abys dokázal vytrvat.

V dnešním verši čteme o Timoteovi, mladém muži ve službě, který měl nutkání se vzdát. Oheň, který v něm kdysi hořel, začínal chladnout. Církev v té době zažívala velké pronásledování, a Timoteus zřejmě měl určité obavy. Možná se cítil unavený a všechno na něj padalo. Dostal se na místo, kde potřeboval povzbudit, aby se posílil ve víře.

Pavel mu říká: „Timotee, možná máš nutkání přestat, já ti ale připomínám povolání, které má Bůh pro tvůj život. Vzpomeň si na moc Ducha svatého, která změnila tvůj život. Bůh ti dává svého Ducha moci, lásky, disciplíny a sebeovládání.“ Pavel ho povzbuzoval, aby byl pevný.

Pokud jsme pevní, děláme to, co je správné, i když je to obtížné a není to příjemné. Přijmi dnes povzbuzení, že můžeš udělat cokoli, co je potřeba. V Kristu máš vše, co potřebuješ!


Vzdát se, je možnost jenom pro ty, kdo plánují v životě selhat.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon