Rozvíjející se vztah

Rozvíjející se vztah

Stezka spravedlivých je jako záře úsvitu, září víc a víc, až do bílého dne. (Přísloví 4,18)

Naše schopnost naslouchat Bohu se vyvíjí postupně. Není to nějaká dovednost, kterou jednorázově získáme. Je to ovoce postupně se rozvíjejícího vztahu. Tím, jak náš vztah s Bohem roste, se učíme komunikovat s ním stále častěji, hlouběji a efektivněji. Osvojujeme si schopnost lépe následovat Ducha svatého, modlit se s větší jistotou a jasněji slyšet jeho hlas.

Už se ti někdy stalo, že jsi byl ve vztahu s Bohem šťastný, měl jsi pocit, že se ti daří, a pak jsi bez nějakého zjevného důvodu pocítil neklid, začal jsi být znuděný, roztržitý nebo nespokojený? Už jsi někdy měl pocit, že ve tvém vztahu s Bohem něco není v pořádku, nebo jsi najednou zatoužil něco udělat jinak? Ve většině případů je to způsob, jak se nám Duch svatý snaží něco říct.

Tvůj vnitřní člověk (tvůj duch, část tvé bytosti, která komunikuje s Bohem) ví, kdy ve tvém modlitebním životě něco není v pořádku. Duch svatý žije ve tvém duchu a ukazuje ti, kdy potřebuješ ve svém vztahu s Bohem něco změnit. Musíš ale být dostatečně odhodlaný a následovat Ducha. Bůh ti nabízí stále víc a vede tě k tomu, abys stále prohluboval obecenství s ním a pozorněji naslouchal jeho hlasu. On je vždy v pohybu a chce, aby ses pohyboval spolu s ním. Nikdy se neboj opustit jeden způsob nebo metodu na cestě za něčím novým.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nezapomeň, že schopnost slyšet Boha nezískáš nějakou výukou; je to ovoce vztahu s ním mít.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon