S dáváním Bohu to nemůžete přehnat

Dávejte, a bude vám dáno; dobrou míru, natlačenou, natřesenou, překypující vám dají do klína. Neboť jakou měrou měříte, takovou vám bude naměřeno. Lukáš 6,38

Pro některé lidi jsou peníze a obchodní systém světa důležitější než Bůh. Ve Zjevení 18 nám Bible říká, že složíme-li svou důvěru v peníze, ztroskotáme. Zjistila jsem, že je to s penězi vlastně docela jednoduché. Zkuste to s dáváním Bohu přehnat. (Pravdou je, že to s dáváním Bohu nelze přehnat, pokud to však zkusíte, budou výsledky neuvěřitelné.)

Čím více dáváme a čím více posloucháme Boha v oblasti financí, tím více nám žehná. Když se začneme více starat o druhé, zjistíme, že jsme šťastnější a spokojenější než dříve.

Společnost nás vede k tomu, abychom vše investovali do světského systému a neustále pracovali a tím vydělali více peněz. Pokud to však děláme, nikdy nebudeme mít nic, co je opravdu důležité, zejména mám na mysli radost. A ani si peníze nebudeme moci užít, protože je nebudeme používat Božím způsobem.

V očích systému tohoto světa to nedává smysl, Bůh ale nechce, abychom jednoduše vydělávali a hromadili si peníze. Bůh říká, že pokud dáváme, budeme mít nakonec ještě více. Vyzývám vás, abyste se dnes rozhodli pro větší štědrost. Věřte mi, s dáváním Bohu to nemůžete přehnat.


Můžete se začít modlit

„Bože, vím, že Tvůj plán pro mé finance není v souladu se systémem tohoto světa. Věřím, že když podle Tvého slova začnu dávat, postaráš se o mě. Mé peníze patří Tobě, budu je používat tak, jak Ty uznáš za vhodné.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon