Sám s Bohem

Sám s Bohem

A když zástupy propustil, vystoupil na horu, aby se o samotě pomodlil. Když nastal večer, byl tam sám. (Matouš 14,23)

Trávit čas o samotě s Bohem na tichém místě je pro mě životně důležité, a věřím, že je to životně důležité i pro tebe. Ve svém domě mám kancelář, kam chodím každé ráno dřív, než začnu svůj den, abych se zde setkala s Bohem. Kromě toho si asi čtyřikrát do roka vezmu na několik dní volno a odjedu někam pryč, kde jsem sama. Užívám si to. Potřebuji tento čas ticha a soustředění se na Boha.

Většina lidí si každý rok bere dovolenou a na každý týden plánuje nějaký druh zábavy. Chceme se bavit a odpočívat, a na tom není nic špatného. Potřebujeme to, abychom si zachovali vyvážený, zdravý život a emoce. Ještě nutněji ale potřebujeme duchovní dovolené. Ty by ve skutečnosti měly být první věcí, kterou si zapíšeme do svého ročního kalendáře nebo do týdenního rozvrhu.

Jen si představ, jak bude Bůh poctěn, když si svůj čas pro něj zarezervuješ dříve než všechno ostatní. Pořádám konference ve Spojených státech i v zahraničí, a pokaždé na mě zapůsobí počet lidí, kteří cestují a vybírají si dovolenou, aby na některé z těchto konferencí mohli být. Vždycky jim vyjádřím svůj obdiv a vím, že Bůh je hrdý na jejich rozhodnutí. Budou duchovně růst, protože něco obětují, aby mohli trávit čas s Bohem.

Nečekej, až si nějaký problém nebo tragédie vyžádá, abys trávil čas s Bohem a hledal odpovědi na svou situaci. Hledej Boha hned a dělej to pravidelně. Pak budeš dostatečně duchovně silný, aby ses dokázal vypořádat se vším, co přijde. Jestliže Ježíš potřeboval být sám s Bohem Otcem, pak to jistě potřebuješ i ty.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Vytáhni si kalendář a naplánuj si svůj zvláštní čas s Bohem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon