Síla naděje

Síla naděje

On proti naději na základě naděje uvěřil, že se stane otcem mnohých národů podle toho, co je řečeno: „Tak bude tvé potomstvo.“ A neochabl ve víře, ani když mu bylo asi sto let; ačkoliv pohleděl na své již umrtvené tělo a na odumřelé lůno Sářino. (Římanům 4,18–20)

S Davem věříme, že Bůh chce, aby naše služba rostla. Snažíme se každý rok pomáhat stále většímu počtu lidí, zároveň jsme si ale vědomi, že pokud Bůh má jiný plán, a my ukončíme rok bez viditelného růstu, nemůžeme dovolit, aby nás tato situace okradla o radost.

Můžeme mít víru na mnoho věcí, nejdůležitější ale je, komu věříme. Měli bychom věřit Ježíši. Někdy nevíme, co je před námi. Víme ale, že vše bude k našemu dobru!

V Bibli čteme, že Abraham zvážil svou situaci (neignoroval věcná fakta) a byl si vědom, že jeho tělo je již umrtvené a Sářino lůno je neplodné. Přestože veškerá lidská naděje byla dávno pryč, on měl naději ve víře (viz Římanům 4,18–20). Abraham se ke své velmi negativní situaci postavil velmi pozitivně!

V listu Židům 6,19 čteme, že naděje je kotvou duše. Naděje je síla, která nám pomáhá zůstat v klidu, i když procházíme zkouškou. Nikdy nepřestaň doufat. Neboj se doufat. Nikdo ti nemůže slíbit, že nikdy nezažiješ zklamání. Vždycky ale můžeš mít naději a být pozitivní.


Prožij každý den života v nadějném očekávání.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon