Síla pozitivního postoje

Síla pozitivního postoje

… vždyť jak v duchu uvažuje, takový opravdu je. (Přísloví 23,7)

Před lety jsem bývala extrémně negativním člověkem. Můj přístup k životu se dal vyjádřit slovy: Když nebudeš očekávat, že se stane něco dobrého, nebudeš zklamán, pokud se nic dobrého nestane. Za ty roky se mi přihodilo tolik devastujících věcí, že jsem se bála věřit, že by se mi mohlo stát něco dobrého. Vzhledem k tomu, že mé myšlenky byly negativní, byla negativní i má slova, a ve výsledku byl negativní i celý můj život.

Možná jsi jako já. Vyhýbáš se naději, aby ses ochránil před zraněním. Takové chování vede k negativnímu životnímu postoji. Všechno se stává negativním, protože tvé myšlenky jsou negativní.

Když jsem pak začala skutečně studovat Boží slovo a věřit Bohu, že obnoví můj život, byl negativismus jednou z prvních věcí, jichž jsem se potřebovala zbavit. A čím déle sloužím Bohu, tím víc si uvědomuji obrovskou sílu pozitivního postoje v myšlenkách i slovech.

Naše činy jsou přímým důsledkem našich myšlenek. Negativní myšlenky vyústí v negativní život. Pokud ale obnovíme svou mysl Božím slovem, Bůh v listu Římanům 12,2, zaslibuje že budeme moct zkoumat, co je Boží vůle, co je dobré, přijatelné a dokonalé.


Úsilí dát své myšlenky do souladu s Božím slovem je proces, který proměňuje náš život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon