Skutečné naplnění

Skutečné naplnění

On však na to řekl: „Je napsáno: ‚Člověk nebude živ jen chlebem, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.‘“ (Matouš 4,4)

Myslím, že není nic lepšího, než být spokojený. Probudit se ráno a pomyslet si: Život je dobrý; chvála Bohu, jsem spokojený, a večer jít spát stále stejně spokojený znamená žít skutečný život v hojnosti. Na druhou stranu si myslím, že máloco je horší, než žít v neustálém stavu nespokojenosti.

Duchovní realitou je, že bez ohledu na to, co vlastníš, kam jdeš nebo co děláš, nic ti nemůže zajistit skutečné uspokojení kromě blízké, osobní a intimní přítomnosti Boha. Peníze, výlety, dovolené, oblečení, nové příležitosti, nový nábytek a nový dům, manželství a děti jsou věci, které nám mohou poskytnout určitou míru štěstí. Pokud ale vyhledáváme jen věci, které můžeme vlastnit nebo dělat, abychom jimi naplnili prázdnotu uvnitř sebe, nebude naše spokojenost nikdy trvalá.

Je mnoho nešťastných věřících, kteří žijí nenaplněný život, protože nehledají to správné! Nenech si ujít blízký vztah s Bohem, protože jinak budeš místo Dárce vyhledávat jen dary.


Věci tohoto světa nás nemohou skutečně uspokojit. Vždy se nejprve obrať k Bohu a dovol, aby tím, kdo uspokojí touhy tvého srdce, byl on.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon