Slovo poznání

Slovo poznání

… jinému podle téhož Ducha slovo poznání… (1. Korintským 12,8)

Slovo poznání funguje v podstatě stejným způsobem jako slovo moudrosti. Existuje několik různých názorů, co je to slova poznání, většina se ale shoduje v tom, že se jedná o situaci, kdy Bůh někomu odhalí něco, co by tento člověk přirozeným způsobem nemohl vědět.

Někdy k nám Bůh promlouvá a dává nám slovo poznání o druhých lidech, a my v důsledku toho víme, že je s nimi něco v nepořádku nebo že musí změnit jistou věc. Nikdy bychom se ale neměli snažit komukoli takovéto nadpřirozené poznání vnucovat. Místo toho bychom ho měli prezentovat pokorně a nechat Boha, aby posluchače přesvědčil on. Někdy Bůh chce jenom to, abychom se za někoho modlili.

I když je slovo poznání často zmiňováno jako nástroj sloužící k pomoci druhým, může být velmi cenné i v našem osobním životě. Tento dar jsem mnohokrát využila v praxi, když jsem něco ztratila nebo někam založila. Nikde jsem to nemohla najít, a najednou mi Duch svatý v mysli ukázal obrázek, dal mi nápad nebo slovo o tom, kde ta věc je. To je velmi praktický příklad toho, jak nám Bůh ukazuje věci, které přirozeným způsobem nemůžeme zjistit. Zcela stejně může slovo poznání fungovat i ve tvém životě.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Vzdělání je dobré, Boží poznání je ale ještě lepší, proto na něj začni spoléhat.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon